Sanset Gıda Ürünleri (Çikolata ve Dondurma) Fabrika

Tesis, Toksöz Holding adına Kırklareli Sanayi Bölgesi’nde fındık kreması, gofret, çikolata ve dondurma üretimi amacı ile tasarlanmıştır. Genel kurgu, depo, idare gibi bazı destek bloklarını ortak kullanan; dondurma ve gıda olarak ayrılmış, 2 farklı üretim tesisi olarak tasarlanmıştır.
Üretim bloklarının ana formu mekânsal olarak özel gereklilikleri olan üretim hatlarına göre şekillenmiştir. Ortak deponun ve personel bloğunun merkezi konumunun iki üretim tesisine olan yakınlığı sayesinde servislerin kurulumunda büyük ölçüde ekonomi ve kolaylık sağlanmıştır. İç kurguda ve personel dolaşım rotalarında hijyen koşulları dikkate alınmıştır.
Yerleşim şeması, gelecekteki teknolojik gelişmelere ve artan kapasite taleplerine uygun olarak büyütülebilir şeklide oluşturulmuştur. Özellikle dondurma bölümündeki rafların taşıyıcı olduğu (-30) derecedeki tam otomatik soğuk depo, yüksek teknoloji ve özel detay çözümleri gerektiren özel bir yapıdır. Tesisin genel vaziyet planı kurgusundan sonraki aşamalarda dondurma bölümünün uygulama projeleri KG Mimarlık tarafından hazırlanmıştır.

Kategori:

Release Date:

12 Mayıs 2016

Client:

Tekyol Plus

Client Website: